Podstawowe informacje

Przeszczep włosów za pomocą innowacyjnego urządzenia SAFER (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation) odbywa się poprzez zabieg chirurgiczny. Polega on na przeszczep pojedynczych zespołów mieszkowych w miejscach, które uległy całkowitemu wyłysieniu lub przerzedzeniu. Transplantacja włosów z użyciem wyżej wymienionego urządzenia odbywa się nie tylko szybko, ale również bezinwazyjnie.

Jak przebiega zabieg Safer?
W pierwszej kolejności pobierane są kępki składające się z 2-3 włosów. Nie trzeba obawiać się, że pobrane cebulki ulegną uszkodzeniu. Ryzyko uszkodzenia cebulek sąsiadujących również obniżone jest do minimum. Ostre urządzenia wchodzi w skórę głowy jedynie na głębokość 1 mm. Tworzy to punktowe niewielkie ranki, które bezproblemowo i błyskawicznie goją się. Warto podkreślić, że mieszki nie są pobierane mechaniczne, a za pomocą podciśnienia.

Następnym krokiem jest wszczepianie pobranych kępek w nacięcia w skórze głowy. Są one mikroskopijnych rozmiarów. Przeszczep możliwy jest dzięki czułym i wyjątkowo precyzyjnym głowicom pneumatycznym. Implanty włosów to wyłącznie najsilniejsze cebulki. Plusem technologii SAFER jest to, że kępki włosów mogą być pobierane nie tylko ze skóry głowy. Bardzo często wykorzystuje się do tego owłosienie z brody, ramion, klatki piersiowej, czy też nóg. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Duża ilość możliwości sprawia, że jest to zabieg odpowiedni również dla osób, których poziom wyłysienia jest dość wysoki.

Safer -Dlaczego warto?
Włosy poddane przeszczepowi SAFER nie są narażone na łysienie androgenowe. Jest to spowodowane tym, że utrzymują ona swoje genetyczne właściwości. Z tego wynika fakt, że są ona niewrażliwe na androgeny.

Obecnie jest to metoda najmniej inwazyjna, która jednocześnie przynosi oczekiwane rezultaty. Ponadto zabieg można wielokrotnie powtarzać wraz z rozwojem łysienia. Ogromnym atutem jest także niezwykle krótki okres rekonwalescencji. Ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych jest zniwelowane do minimum. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe, które nie są intensywne i szybko mijają. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z codziennej aktywności, czy też życia zawodowego.
W większości przypadków nie dochodzi do bliznowacenia. Niekiedy jednak pojawiają się blizny, ale nie przekraczają one 1 mm. Są one praktycznie niewidoczne gołym okiem.
Najlepsze rezultaty zabiegu można odnotować po roku, gdyż tyle mniej więcej trwa cykl życiowy włosów. Po tym czasie pojawią się tzw. włosy ostateczne.